fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy

Wydatki na katering na spotkania ze współpracownikami możne zaliczyć do podatkowych kosztów

Fotorzepa, Ryszard Waniek
Firma, która zamawia katering na spotkania ze współpracownikami, może zaliczyć wydatki do podatkowych kosztów.

Posiłki zwiększają efektywność pracy. Ich zakup można więc rozliczyć w kosztach. Potwierdził to dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

O interpretację wystąpiła spółka działająca w branży internetowej. Tworzy kampanie reklamowe, aplikacje mobilne, strony internetowe. Współpracuje z wieloma wykonawcami, m.in. zatrudnianymi na zlecenie. W celu koordynacji prac nad projektami kilka razy w tygodniu odbywają się spotkania w jej siedzibie. Trwają wiele godzin, spółka zamawia więc ciepłe posiłki w firmie kateringowej.

Czy wydatki na ich zakup można zaliczyć do kosztów? Spółka twierdzi, że tak. Argumentuje, że udostępnienie jedzenia ma zwiększyć efektywność i wydajność uczestników spotkań. Dzięki temu zlecenia zostaną wykonane szybciej (nie trzeba bowiem organizować wyjść na lunch) i skuteczniej. Skróci to czas potrzebny na wykonanie projektu i pozwoli na jego wcześniejszą sprzedaż. Jest więc związek między wydatkami a przychodem.

Fiskus zgodził się z tym stanowiskiem. Przyznał, że zapewnienie jedzenia podnosi efektywność spotkania i poprawia jakość wykonywanych zleceń. Może więc wpłynąć na uzyskiwane przez spółkę przychody.

Skarbówka potwierdziła też, że fundowanie posiłków w czasie spotkań ze zleceniobiorcami nie jest wyłączoną z kosztów reprezentacją.

numer interpretacji: 0115-KDIT 2-3.4010.272. 2017.1.JS

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA