fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak rozliczyć PIT przy pracy zdalnej

praca zdalna a podatek dochodowy
Adobe Stock
Osoby przebywające na kwarantannie mogą za zgodą pracodawcy świadczyć pracę na odległość. W takim przypadku nie stosuje się podwyższonych kosztów uzyskania przychodu.

Od 29 listopada br. na podstawie art. 4h ust. 1 ustawy z 2 marca 2020 r. o Covid-19, w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, pracownicy i inne osoby zatrudnione, poddane obowiązkowej kwarantannie, mogą, za zgodą pracodawcy albo zatrudniającego, świadczyć w trybie zdalnym pracę określoną w umowie i otrzymywać z tego tytułu wynagrodzenie >patrz ramka. Możliwość ta została wprowadzona ustawą z 28 października 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem Covid-19.

Wynagrodzenie otrzymywane przez pracowników, którzy (za zgodą pracodawcy) w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, świadczą pracy w trybie pracy zdalnej pracę, pomimo że poddane są obowiązkowej kwarantannie, należy kwalifikować jako przychody ze stosunku pracy, o których jest mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o PIT. Pracodawca powinien od tego wynagrodzenia pobrać zaliczkę na PIT...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA