fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korekta VAT: kiedy wydatki na energie mogą być kosztem

123RF
Przedsiębiorca, który otrzymał faktury korygujące za prąd, musi zmniejszyć koszty uzyskania przychodu za poprzednie okresy rozliczeniowe.

Izba Skarbowa w Łodzi w interpretacji z 13 listopada 2015 r. (IPTPB3/4511-74/ 15-5/GG) rozstrzygnęła kwestię rozliczenia kosztów, których wysokość uległa zmianie na podstawie korekty faktur.

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie handlu detalicznego. Zadał pytanie dotyczące rozliczenia wydatków na energię elektryczną w okresie od 1 lipca 2013 r. do 8 maja 2015 r., za którą zostały wystawione faktury dotyczące szacunkowego zużycia. W czerwcu 2015 r. wnioskodawca otrzymał fakturę korygującą in plus, obciążającą go kosztami energii za wskazany okres, w której określono różnicę między zużyciem rzeczywistym a szacunkowym.

Przedsiębiorca uściślił, że faktura dotycząca szacunkowego zużycia energii elektrycznej została wystawiona 4 lipca 2013 r. i dotyczyła okresu od 1 lipca 2013 r. do 31 lipca 2013 r. Został w niej wskazany podział szacunkowych kosztów dotyczących pięciu sklepów.

Z k...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA