fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zakup książek z ulgą rehabilitacyjną

www.sxc.hu
Niepełnosprawny przedsiębiorca ma prawo pomniejszyć swój dochód o kwoty zapłacone za specjalistyczne wydawnictwa i materiały szkoleniowe. Muszą one jednak być wykorzystywane w rehabilitacji oraz służyć przywracaniu sprawności organizmu.

Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych (skala podatkowa). Od kilku lat mam status inwalidy w związku z amputacją nogi po wypadku samochodowym. W ostatnich tygodniach zdiagnozowano u mnie cukrzycę. Czy poniesione wydatki na zakup książek o leczeniu cukrzycy mogę odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej? – pyta czytelnik.

Podstawą obliczenia podatku jest dochód po odliczeniu m.in. wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesionych w roku podatkowym przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne (zob. art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o PIT).

Poniesione w roku podatkowym (kalendarzowym) przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne, wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych podle...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA