Takie stanowisko wyraził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 28 września 2020 r. (0112-KDIL2-2.4011.526.2020.2.IM).
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, świadczy usługi programistyczne na rzecz spółki, co odbywa się na podstawie umowy o świadczenie usług (umowa). Wnioskodawca wytwarza oprogramowanie w ramach realizowanej działalności badawczo-rozwojowej (działalność B+R) i realizuje projekt obejmujący ulepszanie oraz rozwój produktu przeznaczonego do obsługi branży IT.
W rezultacie tworzenia oraz rozwijania oprogramowania powstaje nowe prawo własności intelektualnej. Oprogramowanie jest autorskim prawem do programu komputerowego oraz podlega ochronie prawnej z art. 74 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z umową zawartą między stronami, wnioskodawca przenosi na spółkę autorskie prawa majątkowe do utworów powstałych w ramach realizowania umowy.
Czytaj także:
Skorzystaj z unikalnej oferty na dostęp do specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych.
Pakiet rp.pl plus to ekskluzywne treści dla profesjonalistów, skorzystaj z:
- dostępu do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus;
- Prawnych treści premium, w tym: tygodników Dobra Firma: Podatki i Księgowość, Dobra Administracja, Rzecz o Prawie, Dobra Firma – Rachunkowość, Dobra Firma - Kadry i Płace, Dobra Firma – Biznes („Biznes w czasie Pandemii Covid19”);
- serwisu Legislacja;
- serwisu Wskaźniki i Stawki;
Dostęp do treści rp.pl - PAKIET PLUS nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej i raportów dla prenumeratorów.