fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przekształcenie spółki, a obowiązki wynikające z subwencji PFR

Pieniądze, koronawirus
Adobe Stock
Projekt objęcia spółek komandytowych oraz niektórych spółek jawnych podatkiem CIT spowodował, że większość z nich zaczęła przygotowywać się do zmiany formy prawnej. Taka zmiana może mieć wpływ na uprawnienia do subwencji otrzymanej z Polskiego Funduszu Rozwoju na zwalczanie skutków pandemii.

Z uwagi na skutki prawne przekształcenia, konieczne jest przeanalizowanie tego procesu, pod kątem konsekwencji jakie poniesie spółka w sferze gospodarczej.

Dobrym przykładem może być wpływ skutków przekształcenia na umowy zawarte w związku ze zwalczaniem skutków epidemii Covid-19 w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Są one różne w zależności rodzaju podmiotu objętego subwencją. Zgodnie zasadami ubiegania się o udział w programie rządowym - Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), konsekwencje przekształcenia są odmienne dla małych i średnich przedsiębiorców (MŚP) oraz dużych firm. Regulamin tarczy finansowej dotyczący MŚP nie przewiduje bowiem wymogu uzyskania zgody PFR na przekształcenie tych podmiotów, natomiast regulamin dotyczący przyznawania subwencji dla dużych firm taki obowiązek zawiera przy niektórych formach dofinansowania.

Czytaj także:

Tarcza antykryzysowa: skarbówka wyłapuje firmy wyłudzające subwencje z PFR

Prze...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA