fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

PIT dla młodych: kto i kiedy możne skorzystać

Adobe Stock
Znowelizowane przepisy mają ułatwić wejście na rynek pracy osobom do 26 roku życia. Nowa regulacja ma również duży wpływ na pracodawców, których zmiany te siłą rzeczy nie mogą ominąć.

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 148) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu nadanym mu przez ustawę zmieniającą z 4 lipca 2019 r., wolne od podatku dochodowego są przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz umów zlecenia, o których mowa w art. 13 pkt 8, otrzymane przez podatnika do ukończenia 26. roku życia, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł.

Znowelizowane przepisy dotyczą osób, które nie ukończyły 26. roku życia, otrzymujące przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz umów zlecenia.

Czytaj także: Zerowy PIT dla młodych do dnia ukończenia 26 roku życia

Kto nie skorzysta

Zwolnieniem zatem nie są objęte osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło oraz uzyskujące przychód w ramach stażu i praktyk absolwenckich. Co zwraca uwagę, ulgi nie stosuje ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA