fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ulga badawczo-rozwojowa: spółka musi czekać z odliczeniem od nowatorskiego projektu

Fotolia.com
Odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej prototypu nie mogą być uznane za koszty kwalifikowane na potrzeby tzw. ulgi badawczo-rozwojowej.

W styczniu 2019 r., spółka wystąpiła o interpretację przepisów o CIT w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej tzw. B+R. Wyjaśniła, że jest producentem włóknin, które znajdują zastosowanie w sektorze higieny osobistej, przemysłowej, gospodarstw domowych, a także w branży medycznej, budowlanej i obuwniczej. Jako jedna z nielicznych na świecie wytwarza kolorowe, niebarwione włókniny igłowane wodą. Nie korzysta ze zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.

Z wniosku wynikało, że obecnie realizuje projekt polegający na opracowaniu demonstracyjnej linii technologicznej do wysokowydajnej produkcji włóknin wyposażonej w centralny układ sterowania. Jak tłumaczyła podatniczka oryginalność planowanej autorskiej technologii wytwarzania włóknin wynika z faktu, że żaden producent na świecie aktualnie nie jest w stanie osiągnąć parametrów technicznych wskazanych w projekcie, tj. określonej szybkości produkcji w trybie 24 godzinnym przez 360 dni w r...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA