fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wsparcie sprzedaży z podatkiem u źródła

123RF
Zakupione od zagranicznego kontrahenta usługi polegające na pozyskiwaniu oraz utrzymywaniu kontaktów z kontrahentami są świadczeniami o podobnym charakterze do usług doradczych, reklamowych, zarządzania i kontroli oraz badania rynku. Tym samym od wypłacanego za nie wynagrodzenia trzeba pobrać zryczałtowany podatek.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 12 września 2019 r. (0111-KDIB2-1.4010.258.2019.2.AR).

Wnioskodawca (spółka) prowadzi działalność produkcyjną oraz handlową w zakresie produkcji i sprzedaży przyczep samochodowych oraz komponentów do ich produkcji. Spółka jest polskim rezydentem podatkowym, ale działa w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej. Spółka zawiera z innymi podmiotami z grupy umowy „sales agency agreement". Na podstawie tych umów, spółki z grupy (agenci) świadczą usługi w zakresie wsparcia sprzedaży produktów spółki na określonym rynku, tj. na obszarze geograficznym stanowiącym jedno lub kilka państw. Agenci są przedstawicielami wnioskodawcy. Ich działalność sprowadza się do pozyskiwania oraz utrzymywania kontaktów z kontrahentami. Działania te mają prowadzić do wzrostu sprzedaży przyczep. W ramach tej funkcji pracownicy/współpracownicy agentów są obowiązani m.in. do regularnego odwiedzania klientów. Agenci działają na okre...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA