fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki od najmu okazjonalnego i instytucjonalnego

123RF
Coraz więcej osób nabywa mieszkania wyłączenie w celach inwestycyjnych, aby zabezpieczyć swoją przyszłość. Nierzadko zdarza się już, że przychody z tego tytułu stają się głównym źródłem dochodu.

Coraz większą popularnością cieszą się umowy najmu okazjonalnego i instytucjonalnego z uwagi na ich zabezpieczający charakter dla właścicieli mieszkań. Umowa najmu okazjonalnego skierowana jest do właścicieli lokali – osób fizycznych, nieprowadzących działalności w zakresie najmu lokalu. Natomiast umowa najmu instytucjonalnego dotyczy podmiotów profesjonalnie zajmujących się wynajmem lokali, prowadzących działalność gospodarczą w tym zakresie. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, osób prawnych (np. spółek kapitałowych), jak i jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi (np. spółek osobowych).

Umowy najmu okazjonalnego i instytucjonalnego są bezpieczniejsze dla wynajmujących niż zwykłe. W przypadku ich zakończenia nie ma bowiem problemu z eksmisją lokatora, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych umów, gdzie lokatorzy są chronieni bardziej niż właściciele. Zawarcie umowy najmu okazjonalnego i instytucjonalnego znacznie upraszcza procedurę ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA