fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ceny transferowe: zarząd nie powinien zapominać o procedurach podatkowych także w czasie pandemii

Adobe Stock
Niestosowanie przez kadrę kierowniczą zasad podatkowych może wiązać się z dotkliwymi karami, których nie da się uniknąć powołując się na trudną sytuację spowodowaną pandemią Covid-19.

Rok 2019 przyniósł kolejne zmiany w zakresie cen transferowych. Począwszy od 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe limity (tj. 2 mln zł dla transakcji usługowych i innych, 10 mln zł dla transakcji towarowych i finansowych), z których przekroczeniem wiązać się będzie obowiązek sporządzeni dokumentacji podatkowej. Wprowadzono również liczne zwolnieni dokumentacyjne, w tym zwolnienie dla podmiotów krajowych, które wykazują w danym roku dochód (nie poniosły straty podatkowej). W praktyce doprowadziło to do znacznego zmniejszenia obciążeń administracyjnych po stronie podatników, którzy dotychczas byli zobowiązani do posiadania dokumentacji cen transferowych. Nie można jednak zapominać o tym, że ustawodawca zmodyfikował obowiązki związane z informowaniem organów podatkowych o transakcjach z podmiotami powiązanymi.

Formularze TPR-C i TPR-P

Obowiązujące do końca 2018 r. druki CIT-TP i PIT-TP zastąpiono nowymi formularzami TPR-C i TPR-P. Termin na ich złożen...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA