fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hulajnoga do rozliczenia w kosztach jako środek transportu w działalności gospodarczej

Adobe Stock
Wydatek poniesiony na zakup elektrycznego urządzenia transportu osobistego można zaliczyć do kosztów podatkowych prowadzonej działalności gospodarczej, jeśli stanowi on przede wszystkim środek transportu do klientów i miejsca jej wykonywania.

Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Podatko- wej w interpretacji indywidualnej z 12 września 2019 r. (0113- KDIPT2-1.4011.321.2019.2.KU).

Przedsiębiorca rozliczający się w formie podatku liniowego zakupił hulajnogę elektryczną o wartości 1500 złotych brutto, którą dojeżdża głównie do miejsca wykonywania działalności oraz na spotkania z klientami na terenie Warszawy, redukując w ten sposób czas i koszty transportu. Korzystanie z hulajnogi elektrycznej w ramach prowadzenia przedsiębiorstwa pozwala mu na zredukowanie kosztów związanych z dotarciem do miejsca wykonywania działalności. Mimo iż wykorzystuje hulajnogę przede wszystkich w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, okazjonalnie zdarza mu się używać jej również w innych celach (np. robiąc zakupy, czy zatrzymując się w restauracji po drodze do domu).

Czytaj też: Elektryczna hulajnoga w kosztach podatkowych firmy - interpretacja

Przedsiębiorca prowadzi ewidenc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA