fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jaka część wynagrodzenia dla pracownika IT z 50-proc. kosztami

123RF
Wyliczenie wartości honorarium autorskiego dla celów stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu nie może być uzależnione jedynie od czasu pracy poświęconego przez pracownika na stworzenie utworu.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 28 sierpnia 2019 r. (0114-KDIP3-3.4011. 280.2019.2.AK).

W spółce został utworzony dział IT zajmujący się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań dla systemów informatycznych zarówno dla spółki (wnioskodawcy), jak i dla podmiotów powiązanych. Działalność ta obejmuje również prace w zakresie badawczo-rozwojowym. Pracownicy działu IT skupiają się na rozwoju technologii, a ich zadania co do zasady układają się w następujące fazy programowania:

- faza projektowania aplikacji,

- faza programowania,

- faza testowania,

- faza utrzymania.

Spółka planuje objęcie pracowników działu IT strukturą wynagradzania z zastosowaniem autorskich praw majątkowych. W celu ustalenia ich wysokości, spółka planuje przyjąć metodologię polegającą na wycenie poszczególnych rezultatów pracy twórczej powstających w dziale IT. Spółka planuje w sposób jednoznaczny i rzeczywisty ustalać jaka część pracy pracownik...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA