Elementy rusztowań i szalunków w kosztach podatkowych - wyrok NSA

Podatkowo poszczególne elementy rusztowań i szalunków, które są kupowane osobno i każdorazowo wypożyczane w indywidualnych konfiguracjach to nie komplet.

Publikacja: 15.10.2019 15:45

Elementy rusztowań i szalunków w kosztach podatkowych - wyrok NSA

Foto: Fotorzepa, Przemek Wierzchowski

Spór w sprawie dotyczył wykładni przepisów o CIT. A konkretnie chodziło o to czy można zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów lub uznać za środki trwałe niepodlegające amortyzacji elementy rusztowań i szalunków o wartości jednostkowej poniżej 3500 zł.

We wniosku o interpretację z 2016 r. spółka wyjaśniła, że świadczy usługi związane z wynajmem wyposażenia budowlanego, w tym rusztowań i szalunków budowlanych. Firma podkreśliła, że od dostawców kupuje nie całe komplety, ale poszczególne elementy rusztowań i szalunków, których wartość wynosi z reguły od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i tylko w wyjątkowych przypadkach przekracza 3500 złotych. Całkowita wartość nabywanego jednorazowo wyposażenia (jako suma poszczególnych elementów) wynosi z reguły od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pozostało 87% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów