fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy zagraniczny dochód jest opodatkowany w Polsce

Adobe Stock
Przychód podatnika uzyskany wskutek wykonania usług na terenie Islandii, ale nie przez położony tam zakład, należy rozliczyć wyłącznie z polskim fiskusem.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 1 sierpnia 2019 r. (0114-KDIP3-1.4011.305.2019.2.MG).

Sprawa dotyczyła podatnika, który – w ramach umowy zawartej z rezydentem islandzkim – zobowiązał się wykonać prace izolacyjne i blacharskie na nieruchomościach położonych na terenie Islandii. Umowa została zawarta na okres krótszy niż rok i nie została przedłużona. Po zakończeniu prac podatnik otrzymał wynagrodzenie w kwocie 48 680,93 euro, które następnie uległo zmniejszeniu o  kwotę 7807 euro przeznaczoną na islandzki podatek od źródła. Po powrocie do kraju podatnik rozliczył się z fiskusem, wskazując jako przychód z działalności gospodarczej kwotę 48 680,93 euro. W konsekwencji, doszło do podwójnego opodatkowania tej kwoty – najpierw w Islandii, a następnie w Polsce. Podatnik chciał wiedzieć, czy w tej sytuacji dochód uzyskany przez niego w Islandii powinien zostać zwolniony z opodatkowania w Polsce, a jeśli nie, to czy dochód uzyskany za granic...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA