fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy można ująć w kosztach wydatki na pakiety medyczne i karty multisport dla podwykonawców?

123RF
Wydatki na pakiety medyczne i karty multisport dla współpracowników są elementem wynagrodzenia tych osób, mają związek z prowadzoną przez przedsiębiorcę działalnością gospodarczą, a ich celem jest zwiększenie uzyskiwanych przez niego przychodów.

- Spółka z o.o. zajmuje się usługami budowlanymi. W ramach działalności gospodarczej nawiązuje współpracę z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą wpisanymi do CEIDG. Spółka wypłaca swoim podwykonawcom wynagrodzenia za wykonane usługi raz w miesiącu, a niekiedy dwa razy w miesiącu na podstawie wystawionych przez nich faktur. Spółka częściowo opłaca (dofinansowuje) ze środków firmowych prywatne pakiety medyczne oraz karty multisport dla podwykonawców. Czy wydatki na pakiety medyczne i karty multisport dla podwykonawców można ująć w kosztach? W którym momencie spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wynagrodzenia wypłacone podwykonawcom? – pyta czytelnik.

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów lub w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA