fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zwrot kosztów udziału w spotkaniach związkowych zwolniony z PIT

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Kwota refundacji przez pracodawcę wydatków poniesionych przez członka związku zawodowego na podróż związaną z realizacją zadań statutowych, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Można jednak zastosować do niej zwolnienie.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 24 lipca 2002 r. (0113- KDIPT2-2.4011.432.2020.2.AKR).

Pracodawca pokrył koszty poniesione przez przewodniczącą związku zawodowego, który działa w jego zakładzie. Przewodnicząca (wnioskodawczyni) jest zatrudniona w firmie na podstawie umowy o pracę. Zwrotowi podlegały koszty związane z jej uczestnictwem w spotkaniach związkowych. Zwrot kosztów pozostawał w zgodzie z postanowieniami zakładowego układu zbiorowego pracy, w którym zapisano, że pracodawca może pokrywać koszty działalności zakładowych organizacji związkowych w zakresie niezbędnym do realizowania przez nie swoich celów statutowych. W szczególności koszty z tytułu szkoleń oraz delegacji wynikających z przynależności do ponadzakładowych struktur ogólnopolskich. Zwrotu dokonywano po przedstawieniu przez wnioskodawczynię dowodów poniesionych kosztów w postaci faktur, rachunków itp. Pracodawca akceptował przedstawione koszty, a następnie zwracał je wnioskodawczy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA