fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CIT: nabycie licencji użytkownika końcowego bez podatku u źródła - interpretacja podatkowa

Adobe Stock
Wypłata wynagrodzenia na rzecz spółki zagranicznej z tytułu licencji na udostępnienie materiałów szkoleniowych objętych ochroną praw autorskich nie wywołuje konsekwencji w podatku u źródła i w zakresie obowiązków dokumentacyjnych.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 23 kwietnia 2020 r. (0111-KDIB1-2.4010.83.2020.1.BG).

Wnioskodawca jest podmiotem działającym w branży informatycznej i podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Świadczy usługi szkoleniowe na zlecenie polskich klientów korporacyjnych. Szkolenia te są akredytowane przez firmy zagraniczne, a firma akredytująca dostarcza wnioskodawcy program i materiały szkoleniowe, które są objęte ochroną wynikającą z praw autorskich. Wnioskodawca spytał o konsekwencje podatkowe wypłaty wynagrodzenia za te materiały szkoleniowe na gruncie podatku u źródła (tj. art. 21 ustawy o CIT). W szczególności, wnioskodawca przedstawił dwa zdarzenia przyszłe:

1) wnioskodawca nie będzie stroną umowy licencyjnej (będzie tylko pośrednikiem), a licencja typu end user będzie udzielana bezpośrednio na osobę szkoloną,

2) wnioskodawca podpisze niewyłączną umowę licencyjną bezpośredni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA