fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zagraniczny fundusz bez zwolnienia

Adobe Stock
W pojęciu „lokowanie środków finansowych" nie mieściło się prowadzenie działalności gospodarczej jako przedmiot działalności instytucji wspólnego inwestowania.

W 2016 r. z wnioskiem o interpretację wystąpił fundusz inwestujący w nieruchomości komercyjne. Został utworzony na podstawie niemieckiego prawa inwestycyjnego. Jest też alternatywnym funduszem inwestycyjnym (AIF) w rozumieniu dyrektywy tzw. ZAFI.

Fundusz podkreślił, że na podstawie niemieckich przepisów inwestycyjnych jest reprezentowany i zarządzany przez spółkę zarządzającą z siedzibą w Niemczech.

Czytaj także: Zwolnienie CIT: nie ma nakazu wyodrębniania dochodu

Dalej wskazano, że fundusz lokuje kapitał głównie na rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie jego działalność w Polsce realizowana jest przez spółkę zarządzającą działającą za pośrednictwem zarejestrowanego oddziału, która dokonuje bezpośrednich inwestycji w nieruchomości (inwestycje bezpośrednie). Fundusz posiada także udziały w polskich spółkach inwestujących w nieruchomości (tzw. inwestycje pośrednie) i prowadzi w Polsce działalność gospodarczą polegającą na wynajmie powierzchni komercyjnych....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA