fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zakwalifikować dofinansowanie z FGŚP w działalności w specjalnej strefie ekonomicznej - interpretacja podatkowa

AdobeStock
Środki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, wypłacone w celu ograniczenia negatywnych skutków ekonomicznych Covid-19 jako dopłaty do wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w działalności prowadzonej w SSE, stanowią przychód opodatkowany CIT.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 4 sierpnia 2020 r. (0114-KDIP2-1.4010.194. 2020.1.KS).

Wnioskodawca (spółka z o.o.) jest producentem wyrobów polietylenowych, który prowadzi działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (SSE) na podstawie uzyskanych zezwoleń. W związku z pandemią Covid-19, wnioskodawca doświadczył poważnych ekonomicznych konsekwencji, takich jak m.in. spadek obrotów gospodarczych, a co za tym idzie zmniejszenie przychodów, problemy z utrzymaniem płynności finansowej i ryzyko jej utraty.

Czytaj też: Jak zaksięgować wsparcie dla firmy z FGŚP

W celu ograniczenia tych negatywnych konsekwencji, w tym utrzymania miejsc pracy, wnioskodawca skorzystał z dofinansowania wynagrodzeń pracowników ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Pracownicy, których wynagrodzenia zostały objęte dofinansowaniem, w ramach swoich obowiązków służbowych wykonują zadania związane z działa...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA