fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korekty cen transferowych są kosztem w całości - interpretacja podatkowa

Adobe Stock
Opłaty typu principal charge ponoszone w związku z wyrównaniem osiągniętego przez podatnika poziomu dochodowości do poziomu rynkowego nie podlegają limitowaniu.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 28 lutego 2020 r. (0111-KDIB2-1.4010.604.2019.1.AP).

Wnioskodawca należy do międzynarodowej grupy kapitałowej, która zajmuje się wytwarzaniem, sprzedażą i dystrybucją szklanych pojemników. Centralny podmiot w grupie, czyli spółka kapitałowa z siedzibą w Szwajcarii, bezpośredni udziałowiec wnioskodawcy, posiada kluczowe dla grupy wartości niematerialne i prawne (w tym bazy danych międzynarodowych klientów) oraz ma kontrolę nad sprzedażą i dystrybucją produktów wytwarzanych przez spółki zależne z siedzibą w UE.

Czytaj też: Korekta cen transferowych: muszą być spełnione warunki formalne

Działalność gospodarcza wnioskodawcy obejmuje głównie produkcję i dystrybucję towarów na terytorium Polski. Spółka działa we własnym imieniu i na własny rachunek, ale zgodnie z instrukcjami, wytycznymi i na podstawie strategii opracowanej przez grupę. Zgodnie z umową regulującą zasady współprac...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA