fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zwrot kosztów dojazdu członkom rady nadzorczej jest zwolniony z PIT

Adobe Stock
Kwota wypłacona członkowi rady nadzorczej z tytułu zwrotu kosztów podróży na posiedzenia rady jest przychodem z działalności wykonywanej osobiście, który korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 10 marca 2021 r. (0115-KDIT2-2.4011.39.2018.12.MM).

Wnioskodawcą w niniejszej sprawie był bank. Funkcję organu kontroli i nadzoru nad działalnością banku pełniła rada nadzorcza. W skład rady wchodziło od pięciu do 11 członków, z których żaden nie mógł jednocześnie pozostawać pracownikiem banku. W ramach wykonywania swoich obowiązków członkowie rady nadzorczej brali udział w jej posiedzeniach. Co do zasady posiedzenia te były zwoływane dwa razy na kwartał, jednak mogły odbywać się zarówno częściej, jak i rzadziej – w zależności od potrzeby występującej w danej chwili. W związku z tym zgromadzenie wspólników podjęło uchwałę, zgodnie z którą członkom rady nadzorczej przyznano wynagrodzenie za udział w posiedzeniach rady, a także zdecydowano o zwrocie kosztów dojazdu na posiedzenie rady z miejsca zamieszkania członka rady nadzorczej do siedziby banku i z powrotem....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA