fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak ująć w kosztach wydatki na nabycie licencji do filmów

AdobeStock
Wynagrodzenie (opłaty) wynikające z umowy licencyjnej dotyczącej filmów oraz transmisji sportowych może stanowić koszt bezpośrednio związany z przychodami.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 9 kwietnia 2020 r. (0111-KDIB2-1.4010.7.2020.2.BKD).

W ramach prowadzonej działalności wnioskodawca (spółka) zawiera m.in. umowy licencyjne, na podstawie których uzyskuje prawo do korzystania z określonych utworów, w szczególności filmów, na wybranych polach eksploatacji (licencja), obejmujących m.in.:

? rozpowszechnianie filmów w programach telewizyjnych/kanałach telewizyjnych za pomocą telewizji kablowej, bezprzewodowej, cyfrowej i analogowej, przez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity, systemu polegającego na odpłatnym udostępnianiu filmów subskrybentom oraz innych platform,

? utrwalanie i zwielokrotnianie zapisów filmów na różnych nośnikach.

Czytaj także: Czy koszty licencji można odliczyć od podatku

Spółka wykorzystuje licencje na własne potrzeby, tj. zarówno do produkcji własnych kanałów telewizyjnych, jak i do świadczenia kompleksowych usług w zakresie produkcji kan...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA