fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ulga IP Box z dodatkową ewidencją

Księgowy
Ulga IP Box z dodatkową ewidencją
AdobeStock
Przedsiębiorca prowadzący podatkową księgę, który uzyskuje dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej i chce korzystać z 5 proc. PIT, musi prowadzić odrębną ewidencję w sposób umożliwiający monitorowanie prac B+R.

- Przedsiębiorca zamierza rozpocząć prowadzenie działalności badawczo -rozwojowej, w ramach której będzie uzyskiwał dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Czy w związku z prowadzeniem tej działalności, dla celów skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, przedsiębiorca musi prowadzić jakieś inne ewidencje poza podatkową księgą przychodów i rozchodów? – pyta czytelnik.

Przedsiębiorcy osiągający dochody generowane przez prawa własności intelektualnej od 1 stycznia 2019 r. mogą korzystać z preferencyjnej stawki w podatku dochodowym. Kwestie te szczegółowo regulują przepisy art. 30ca i art. 30cb ustawy o PIT.

Czytaj także: Ulga IP Box liberalnie rozumiana

Podatek od osiągniętego przez podatnika w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej wynosi 5 proc. podstawy opodatkowania.

Nie tylko patent

K...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA