fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bony na posiłki profilaktyczne dla pracowników są zwolnione z PIT

Adobe Stock
Wartość przyznanych pracownikom kuponów uprawniających do otrzymania posiłków profilaktycznych, po spełnieniu określonych warunków, stanowi dla tych osób przychód ze stosunku pracy, od którego nie zapłacą jednak podatku dochodowego.

Powyższe wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 18 grudnia 2020 r. (0115-KDIT2.4011.675.2020.1.ES).

Czytaj także:

PIT od kart na obiady fundowane przez pracodawcę - interpretacja podatkowa

Spółka (wnioskodawca) zatrudnia pracowników wykonujących pracę w warunkach szczególnie uciążliwych. Spółka nie dysponuje odpowiednim zapleczem i nie ma możliwości bezpośredniego wydawania posiłków profilaktycznych, w związku z czym zawarła umowę z dostawcą kuponów żywnościowych. Kupony wydawane są pracownikom w dniach wykonywania pracy i mogą być realizowane jedynie w określonych punktach akceptujących. Nie ma możliwości nabycia za kupony innych towarów lub usług. Kupony te nie mogą być również zamieniane na wartości pieniężne i nie uprawniają do otrzymania reszty w gotówce w przypadku niższej wartości zakupów. W zakładzie pracy wnioskodawcy przyjęto jednocześnie regulacje dotyczące zasad przydziału posiłków profilaktycznych, zgodnie z którymi pracownicy otr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA