fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dokumentacja cen transferowych: strata stracie nierówna, czyli pułapki czyhające na podmioty powiązane

Adobe Stock
Skorzystanie ze zwolnienia z obowiązku przygotowania dokumentacji cen transferowych dla transakcji krajowych wydaje się oczywiste. Weryfikacja braku ponoszenia straty w praktyce może się jednak wiązać z wieloma wątpliwościami.

1 stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy ustawy o CIT umożliwiające zwolnienie transakcji krajowych z obowiązku dokumentacyjnego po spełnieniu określonych warunków. Zgodnie z art. 11n ustawy o CIT obowiązek sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych nie ma zastosowania do krajowych transakcji, jeżeli w roku podatkowym każdy z uczestników transakcji spełnia łącznie następujące warunki:

- nie korzysta ze zwolnień podmiotowych wymienionych w art. 6 ustawy o CIT,

- nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 i 34a ustawy o CIT, tj. odpowiednio zwolnienia dochodów z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej oraz dochodów podatników uzyskanych z działalności gospodarczej określonej w decyzji o wsparciu, o której mowa w ustawie z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji oraz

- nie poniósł straty podatkowej.

Pomimo pozornej oczywistości stosowanie przepisów o zwolnieniu z obowiązków doku...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA