fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Karty podarunkowe dla pracownika bez podatku

Prezent dla pracownika
AdobeStock
Przekazując ze środków ZFŚS karty podarunkowe w ramach działalności socjalnej pracodawca nie pobiera zaliczki na podatek dochodowy w granicach ustawowego limitu.

Spółka (pracodawca) w związku z finansowaniem działalności socjalnej zamierza przekazać pracownikom w okresie wakacyjnym pomoc finansową w postaci kart podarunkowych. Karty będą zasilane określoną kwotą. Wartość kart nie będzie taka sama dla wszystkich pracowników, będzie uzależniona od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Karty będą stanowiły środek płatniczy w miejscach, w których mogą być zrealizowane, czyli będą mieć taki sam charakter jak gotówkowa wypłata ze środków ZFŚS (będzie to pieniądz elektroniczny). Czy przekazane pracownikom świąteczne karty podarunkowe będą korzystały ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem PIT? – pyta czytelnik.

Czytaj także: Pracodawca nie odliczy w kosztach prezentu dla pracownika - interpretacja podatkowa

Zgodnie z zasadą powszechności opodatkowania zawartą w art. 9 ust. 1 ustawy o PIT, opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju doc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA