fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnik musi stać na straży praworządności

Urzędnik
Adobe Stock
Przy wyliczaniu wydatków podlegających wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów przy usługach niematerialnych, nie uwzględnia się tych ze źródeł przychodów, z których dochód nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym lub jest wolny od opodatkowania.

We wrześniu 2020 r. spółka wystąpiła o interpretację przepisów o CIT. Wyjaśniła, że zajmuje się produkcja i sprzedażą włókna światłowodowego. W swojej działalności m.in. nabywa od podmiotów powiązanych określone usługi niematerialne i ponosi opłaty z nimi związane, które mogą zostać uznane za podlegające ograniczeniom w rozliczaniu w koszty stosownie do art. 15e ust. 1 ustawy o CIT. Wartość kosztów przy usługach niematerialnych może przekraczać w roku podatkowym kwotę 3 mln zł.

Podatniczka zaznaczyła jednak, że w 2019 r. uzyskała decyzję o wsparciu dla nowej inwestycji i zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT, przysługuje jej prawo do zwolnienia. Wydatki na zakup usług niematerialnych od podmiotów powiązanych mogą dotyczyć zarówno działalności opodatkowanej, jak i zwolnionej objętej zakresem decyzji o wsparciu.

Czytaj także: Limit odliczenia straty w CIT dotyczy odrębnie każdego roku podatkowego - interpretacja podatkowa

Sp...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA