fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynagrodzenie za usługi B+R korzysta ze zwolnienia podatkowego

AdobeStock
Wynagrodzenie wypłacane za prace badawczo-rozwojowe w formie licencji jest zwolnione z opodatkowania w specjalnej strefie ekonomicznej.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 10 marca 2020 r. (0111-KDIB1-3.4010.616.2019.2.IZ).

Spółka prowadzi działalność gospodarczą na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (SSE) na podstawie trzech zezwoleń obejmujących m.in. PKWiU 21.10 Podstawowe substancje farmaceutyczne; 21.20 Leki i pozostałe wyroby farmaceutyczne; 72.1 Usługi w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych. Zasadniczym przedmiotem działalności spółki jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R) w dziedzinie nauk medycznych i farmacji.

Czytaj także: Ulga B+R, część 3: Działalność badawczo-rozwojową trzeba wydzielić

Spółka zawarła umowę z kontrahentem, na mocy której zobowiązała się do opracowania biopodobnego leku referencyjnego względem jednego z leków obecnych na rynku oraz wyraziła wolę przyznania kontrahentowi wyłącznych praw, licencji i dostępu do informacji oraz własności intelektualnej dla celów komerc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA