fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zaklasyfikować rozliczenia dochodowości w międzynarodowej grupie

Adobe Stock
Wszelkie mechanizmy powodujące urealnienie ceny w transakcjach z podmiotami powiązanymi mogą być uznawane za korekty cen transferowych.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 7 kwietnia 2020 r. (0114-KDIP2-2.4010.47.2020.1.SJ).

Wniosek o interpretację złożyła polska spółka wchodząca w skład międzynarodowej grupy, w której podmiot centralny z siedzibą w Niemczech jest odpowiedzialny za strategiczny rozwój podległego regionu, wyznaczanie kierunków rozwoju, ustanowienie sieci dystrybucji, a także pozyskiwanie klientów i koordynację współpracy pomiędzy producentami i dystrybutorami. Podmiot centralny ponosi ryzyko rynkowe w regionie, którym zarządza. Wnioskodawca pełni rolę producenta o ograniczonych funkcjach i ryzykach i dostarcza swoje wyroby zarówno do podmiotu centralnego, jak i bezpośrednio do innych spółek dystrybucyjnych z grupy.

Czytaj także: Nie trzeba badać powiązań zagranicznego kontrahenta

Wynagrodzenie spółki ustalane jest na podstawie metody „koszt plus", która zakłada, że ponoszone koszty powiększane są o narzut zysku. Ustalając ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA