fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Usługi wsparcia i pomocy w zakresie finansowym są usługami doradczymi w rozumieniu ustawy o CIT

Adobe Stock
Świadczone przez podmiot powiązany usługi wsparcia w przygotowaniu i analizie budżetów, biznes-planów i prognoz, pomoc w ustalaniu opłacalności projektów czy wsparcie w zarządzaniu środkami pieniężnymi spełniają definicję usług doradczych.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej wydanej 10 marca 2021 r. przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0114- KDIP2-2.4010.63.2021.1.RK).

Polska spółka należąca do międzynarodowej grupy prowadzi działalność, w ramach której świadczy m.in. usługi księgowo – rachunkowe, doradztwa podatkowego oraz wykonuje czynności rewizji finansowej. Jeden z podmiotów powiązanych ze spółką świadczy na jej rzecz, na podstawie zawartej umowy, usługi wsparcia operacyjnego, w tym usługi księgowe, finansowe, HR, prawne, zarządzania ryzykiem, marketingowe oraz zarządzania. Ze względu na to, że spółka działa w formie spółki komandytowej, od 1 maja 2021 r. uzyska status podatnika podatku od osób prawnych. Chcąc potwierdzić zakres swoich obowiązków po uzyskaniu statusu podatnika CIT, spółka zwróciła się o wydanie interpretacji indywidualnej, aby rozstrzygnąć czy art. 15e ust. 1 ustawy o CIT znajdzie zastosowanie w odniesieniu do usług finansowych nabywanych przez nią od podmiotu powiązanego....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA