CIT: opłaty do Niemiec za najem mat i paneli bez podatku - wyrok WSA

Urządzenie przemysłowe należy rozumieć jako składnik majątku pełniącego pomocniczą funkcję w ramach procesu przemysłowego, tj. ciągu działań mechanicznych lub chemicznych służących do masowej produkcji towarów.

Publikacja: 27.04.2021 16:15

CIT: opłaty do Niemiec za najem mat i paneli bez podatku - wyrok WSA

Foto: Adobe Stock

W sierpniu 2020 r. spółka złożyła wniosek o interpretację dotyczącą CIT. Wyjaśniła, że jest polskim rezydentem podatkowym, wchodzi w skład grupy, będącej liderem w sektorze energetyki wiatrowej. Ona prowadzi działalność w zakresie kompleksowej realizacji projektów obejmujących wznoszenie i eksploatację farm wiatrowych, od początkowych faz rozwoju inwestycji, poprzez pozyskanie finansowania i budowę, aż do eksploatacji.

Z wniosku wynikało jednak, że wynajmowała od niemieckiej firmy aluminiowe panele oraz plastikowe maty, które zostały wykorzystane do ułożenia tymczasowych dróg dojazdowych na terenie farmy wiatrowej. W przyszłości spółka planuje zawieranie analogicznych transakcji. Podatniczka dodała, że posiada i będzie miała certyfikat rezydencji podatkowej kontrahenta niemieckiego. Podała też nazwy i numery NIP kontrahentów oraz informacje dotyczące wskazania kraju jurysdykcji podatkowej, który jej wydał.

Pozostało 86% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Prawo w Firmie
Trudny państwowy egzamin zakończony. Zdało tylko 6 osób
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Reforma TK w Sejmie. Możliwe zmiany w planie Bodnara