fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy: otrzymaną rekompensatę należy rozpoznać na bieżąco

AdobeStock
Środki pieniężne otrzymane w związku ze zmianą polityki cen transferowych powinny być rozpoznane jako przychód dla celów podatku dochodowego w momencie ich otrzymania.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 7 stycznia 2020 r. (0111-KDIB1-2.4010.458.2019.1.SK).

Spółka (podatnik) prowadzi działalność gospodarczą w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej, w branży farmaceutycznej. Pełnione przez nią funkcje w grupie obejmują produkcję leków. Składniki do produkcji leków spółka nabywa m.in. od podmiotu z grupy, który jest w stosunku do niej podmiotem powiązanym w rozumieniu art. 11a ustawy o CIT. Od 1 stycznia 2018 r. spółka wprowadziła zmiany w stosowanej polityce cen transferowych w odniesieniu do nabywanych surowców i półproduktów z dotychczasowej tzw. zmodyfikowanej metody odprzedaży na metodę koszt plus. Zmiana ta była podyktowana czynnikami prawnymi i ekonomicznymi na rynku farmaceutycznym. Wskutek zmiany polityki, wszystkie ceny ustalone po 1 stycznia 2018 r. zostały skalkulowane na podstawie metody koszt plus.

Spółka posiadała na stanie magazynowym nabyte od podmiotu powiązanego zapa...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA