fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przejęcie spółki osobowej przez kapitałową bez CIT - interpretacja podatkowa

fuzja spółek
Adobe Stock
Połączenie przez przejęcie spółki komandytowej nie skutkuje powstaniem przychodu podatkowego po stronie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (spółki przejmującej).

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 21 grudnia 2020 r. (00111-KDIB2-1.4010.198.2018.10.AT).

Wnioskodawca, będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: sp. z o.o. 1), planuje dokonać połączenia przez przejęcie spółki komandytowej (dalej: sp.k.), która powstanie z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: sp. z o.o. 2), w której sp. z o.o. 1 jest udziałowcem. Na skutek połączenia sp.k. ze sp. z o.o. 1 dojdzie do ustania bytu prawnego sp.k., a jej majątek zostanie przeniesiony na sp. z o.o. 1.

Czytaj też: CIT: czy połączenie spółki kapitałowej z osobową jest neutralne podatkowo

W maju 2018 r. sp. z o.o. 1 zwróciła się   wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej, w którym zadała pytanie, czy omawiane połączenie będzie skutkować dla niej powstaniem przychodu na podstawie ustawy o CIT. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał za nieprawidłowe stanowisko sp. z o.o. 1, ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA