fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opodatkowanie ekwiwalentu dla pracownika zdalnego

Praca zdalna
Opodatkowanie ekwiwalentu dla pracownika zdalnego
Adobe Stock
Wypłacone przez pracodawcę kwoty ekwiwalentu za zużycie Internetu i energii elektrycznej pracownikom wykonującym pracę zdalną nie stanowią przychodu ze stosunku pracy.

Opinię taką wyraził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 15 grudnia 2020 r. (0115-KDIT2.4011.739.2020.1.RS).

Stan faktyczny

W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego wywołanego pandemią SARS-CoV-2 w marcu 2020 roku, spółka zdecydowała się na zamknięcie biura stacjonarnego oraz przekazanie rekomendacji swoim pracownikom do wykonywania pracy z domu. Charakter pracy oraz fakt jej świadczenia poza miejscem jej stałego wykonywania wymagał ciągłego korzystania z szybkiego łącza internetowego oraz powodował zwiększone zużycie energii elektrycznej oraz ogrzewania, będącego naturalną konsekwencją pracy zdalnej.

Czytaj także: Ekwiwalenty dla pracowników związane z pracą zdalną bez PIT

W rezultacie, pracodawca zdecydował się na zagwarantowanie dodatkowego świadczenia dla pracowników w celu wyrównania podwyższonych kosztów pracy zdalnej. Pracodawca rozważa wypłatę zryczałtowanego ekwiwalentu w przedziale 100–150 zł, który w spos...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA