fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadośćuczynienie dla poszkodowanego pracownika w kosztach podatkowych firmy - interpretacja podatkowa

123RF
Kwota zadośćuczynienia wypłacona byłemu pracownikowi z tytułu wypadku przy pracy, będąca wynikiem ugody zawartej przed sądem, może być przez pracodawcę ujęta w kosztach uzyskania przychodów.

Potwierdził to dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 13 grudnia 2019 r. (0112-KDIL2-1.4011.31. 2019.1.KF).

Z wnioskiem o wydanie interpretacji wystąpił wspólnik spółki komandytowej (dalej: wnioskodawca). Jak wskazał w opisie stanu faktycznego, spółka komandytowa (dalej: spółka) prowadzi działalność związaną z budową obiektów budowlanych, głównie przemysłowych, oraz wykonywaniem konstrukcji stalowych. Taki rodzaj działalności wiąże się z dużym ryzykiem występowania wypadków przy pracy.

W 2016 r. wypadkowi przy pracy uległ ówczesny pracownik spółki. Z uwagi na długotrwałe leczenie i wypłaty zasiłków spółka rozwiązała z nim stosunek pracy. Podczas wypadku pracownik doznał znacznego uszczerbku na zdrowiu niepozwalającego mu na znalezienie pracy, za którą będzie otrzymywał wynagrodzenie na takim poziomie jak za pracę wykonywaną na rzecz spółki. W związku z tym konieczne stało się przekwalifikowanie zawodowe. Poszkodowany wystąpi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA