Alokacja dochodu do zakładu zawsze z dokumentacją cen transferowych

Przypisanie dochodu (straty) do zagranicznego zakładu podatkowego stanowi jednorodną transakcję kontrolowaną pomiędzy spółką a jej zakładem, podlegającą obowiązkom dokumentacyjnym z zakresu cen transferowych.

Aktualizacja: 28.03.2021 15:08 Publikacja: 28.03.2021 03:00

Alokacja dochodu do zakładu zawsze z dokumentacją cen transferowych

Foto: Adobe Stock

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 26 lutego 2021 r. (0111-KDIB2-1.4010.496.2020.1.AR).

Interpretacja dotyczyła rozstrzygnięcia na gruncie ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym w poszczególnych latach okresu 2015-2019 kwestii dokumentowania alokacji dochodów do zagranicznego zakładu. Wnioskodawca – podatnik podatku dochodowego od osób prawnych, prowadzi działalność w branży elektrotechniki. Spółka wykonuje kompleksowe instalacje elektryczne i teletechniczne (m.in. w zakresie systemu sygnalizacji pożaru, systemu oddymiania, dźwiękowego systemu ostrzegawczego), realizuje zadania w obszarze automatyki, zapewnia ich serwis oraz doradztwo. Działalność ta jest realizowana na terenie Polski i Szwecji w formie indywidualnych kontraktów. W związku z wykonywanymi w Szwecji pracami budowlanymi, instalacyjnymi lub czynnościami związanymi z tymi pracami (w okresie powyżej 12 miesięcy) powstaje tzw. zakład podatkowy w myśl art. 5 konwencji zawartej między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu (dalej: konwencja). Każdy kontrakt powyżej 12 miesięcy stanowi odrębny zakład podatkowy.

Pozostało 80% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Nieruchomości
Trybunał: nabyli działkę bez zgody ministra, umowa nieważna
Praca, Emerytury i renty
Czy każdy górnik może mieć górniczą emeryturę? Ważny wyrok SN
Prawo karne
Kłopoty żony Macieja Wąsika. "To represje"
Sądy i trybunały
Czy frankowicze doczekają się uchwały Sądu Najwyższego?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona