fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy

Koronawirus: CIT-8 - roczne rozliczenie podatku dochodowego odłożone

Adobe Stock
Termin na złożenie rocznej deklaracji CIT-8 będzie przedłużony do 31 maja – poinformowało Ministerstwo Finansów. Odłożony ma być także termin na składanie rocznych sprawozdań finansowych.

Jak potwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolita" rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek, jest przygotowywane rozporządzeni, które ma odsunąć termin na składanie rocznego rozliczenia CIT-8 i zapłatę podatku dla wszystkich podatników. – Przesuwamy ten termin z 31 marca do 31 maja – poinformował rzecznik.

Dotychczas MF zapowiadało jedynie odsunięcie terminu składania rocznej deklaracji podatku dochodowego od osób prawnych tylko dla organizacji pozarządowych i podatników osiągających wyłącznie dochody wolne od podatku (np. szpitale i placówki naukowe) – do 31 lipca. Odsunięte w czasie będzie też rozliczenie PIT- do 31 maja.

Z zapowiedzi resortu finansów wynika tez, że zostanie odłożony termin na składanie rocznych sprawozdań finansowych. Na razie nie podano jednak nowego terminu.

Wcześniej organizacje przedsiębiorców wskazywały, że dotrzymanie terminie 31 marca na CIT-8 i sprawozdania finansowe może być utrudnione. Wielu pracowników działów księgowości w firmach pracuje bowiem zdalnie lub w ogóle nie pracuje, a skoordynowanie ich działań w obecnej sytuacji może być utrudnione.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA