fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inspekcja jakości od zagranicznego kontrahenta bez podatku u źródła - interpretacja podatkowa

123RF
Sprawdzenie czegoś, zestawienie stanu faktycznego z wymaganym, obejmujące działania mające na celu eliminowanie wyrobów i materiałów nieodpowiadających ustalonym normom to nie są usługi o charakterze podobnym do świadczeń doradczych.

Podatnik planujący współpracę z nierezydentem oferującym usługę inspekcji jakości, polegającą na m.in. weryfikacji i kontroli zgodności użytych materiałów oraz oznakowania, pakowania, przechowywania towarów, a także badania ich zgodności ze złożonym zamówieniem, nie zapłaci zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła).

Sporządzenie przez zagranicznego kontrahenta raportów z testów bezpieczeństwa, badania wytycznych sprawności i jakości z konkretnej produkcji lub konkretnego zamówienia produkcyjnego nie jest usługą doradczą ani żadną inną wymienioną bezpośrednio w katalogu z art. 21 ust. 1 ustawy o CIT. Takie stanowisko potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 30 sierpnia 2019 r. (0111-KDIB2-3.4010. 290.2019.1.AD).

Czytaj też: Płatności na rzecz nierezydenta z tytułu świadczenia usług inżynieryjnych są poza WHT

Co do zasady od uzyskanych przez nierezydentów na terytorium Rzeczypospo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA