fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak naprawić omyłkową płatność na rachunek spoza białej listy

Adobe Stock
Po zrealizowaniu ponownej, prawidłowej płatności przelewem bankowym na rachunek znajdujący się w wykazie podatników VAT ponoszone wydatki z tytułu nabycia towarów i usług, potwierdzone fakturami, nie podlegają ograniczeniu w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 22 grudnia 2020 r. (0111-KDIB2-1.4010.400.2020.1.PB).

Spółka będąca podatnikiem CIT omyłkowo dokonała płatności na rzecz swojego polskiego kontrahenta na jego zagraniczny rachunek bankowy. W konsekwencji, doszło do przelewu na rachunek inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu na tzw. białej liście, pomimo że transakcja spełniała warunki zobowiązujące do zapłaty na rachunek znajdujący się w tym wykazie. Dodatkowo, spółka nie złożyła zawiadomienia o zapłacie na rachunek spoza białej listy.

Czytaj także:

Zapłata w split payment na rachunek spoza białej listy uchroni przed sankcjami

Spółka wskazała, że planuje zawrzeć porozumienie z kontrahentami, na podstawie którego błędne płatności zostaną anulowane u spółki i u kontrahentów, a kontrahenci zwrócą kwoty odpowiadające tym płatnościom na rachunek bankowy wnioskodawcy. Następnie spółka ponownie zapłaci należność, tym razem na rachunki znajd...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA