Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 22 grudnia 2020 r. (0111-KDIB2-1.4010.400.2020.1.PB).
Spółka będąca podatnikiem CIT omyłkowo dokonała płatności na rzecz swojego polskiego kontrahenta na jego zagraniczny rachunek bankowy. W konsekwencji, doszło do przelewu na rachunek inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu na tzw. białej liście, pomimo że transakcja spełniała warunki zobowiązujące do zapłaty na rachunek znajdujący się w tym wykazie. Dodatkowo, spółka nie złożyła zawiadomienia o zapłacie na rachunek spoza białej listy.
Czytaj także:
Zapłata w split payment na rachunek spoza białej listy uchroni przed sankcjami
Spółka wskazała, że planuje zawrzeć porozumienie z kontrahentami, na podstawie którego błędne płatności zostaną anulowane u spółki i u kontrahentów, a kontrahenci zwrócą kwoty odpowiadające tym płatnościom na rachunek bankowy wnioskodawcy. Następnie spółka ponownie zapłaci należność, tym razem na rachunki znajd...
Skorzystaj z unikalnej oferty na dostęp do specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych.
Pakiet rp.pl plus to ekskluzywne treści dla profesjonalistów, skorzystaj z:
- dostępu do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus;
- Prawnych treści premium, w tym: tygodników Dobra Firma: Podatki i Księgowość, Dobra Administracja, Rzecz o Prawie, Dobra Firma – Rachunkowość, Dobra Firma - Kadry i Płace, Dobra Firma – Biznes („Biznes w czasie Pandemii Covid19”);
- serwisu Legislacja;
- serwisu Wskaźniki i Stawki;
Dostęp do treści rp.pl - PAKIET PLUS nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej i raportów dla prenumeratorów.