fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opodatkowanie przychodów z dzierżawy przez rolnika ryczałtowego

Żwirownia
Adobe Stock
Dzierżawa gruntu na cele nierolnicze nie może być traktowana jako działalność rolnicza i tym samym nie podlega zwolnieniu z podatku dochodowego.

- Rolnik (rolnik ryczałtowy) prowadzący gospodarstwo rolne zamierza wydzierżawić spółce z ograniczoną odpowiedzialnością część gospodarstwa rolnego – żwirownię. Dzierżawca zamierza wykorzystać dzierżawioną nieruchomość na cele związane z pozyskiwaniem surowców naturalnych (kamień, żwir, piasek). Dzierżawa gruntu pod żwirownię będzie stanowiła dla rolnika dodatkowe źródło dochodu z tytułu posiadanego przez niego gospodarstwa rolnego. Roczna wartość czynszu uzyskana z tytułu dzierżawy gruntu pod żwirownię ma wynosić 28 000 zł. Czy dzierżawienie spółce z ograniczoną odpowiedzialnością części gospodarstwa rolnego na cele związane z pozyskiwaniem surowców naturalnych (kamień, żwir, piasek) jest przychodem z działalności rolniczej niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem PIT? –pyta czytelnik.

Przepisów ustawy o PT nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej, z wyjątkiem przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej (...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA