fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przekazanie pracownikom PIT-11 drogą elektroniczną

Adobe Stock
Przesłanie podatnikom informacji o ich dochodach uzyskanych w ciągu roku może nastąpić nie tylko przez jej bezpośrednie doręczenie, ale również za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Spółka zatrudnia pracowników, a każdy z nich ma w systemie indywidualne konto, na które może się logować. Spółka planuje wdrożyć system umożliwiający pracownikom dostęp do rocznych imiennych informacji PIT-11 w wersji elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, na samoobsługowej zabezpieczonej platformie on-line. Proces będzie przebiegał następująco:

- spółka wygeneruje informacje PIT-11 (według oficjalnego wzoru) w wersji PDF w postaci nieedytowalnych plików,

- spółka udostępni informacje PIT-11 opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym na samoobsługowej zabezpieczonej platformie pracowniczej on-line, do której dostęp ma wyłącznie pracownik poprzez nadany login i osobiste hasło,

- platforma pracownicza będzie umożliwiała wygenerowanie raportu z logowania pracowników, który to raport będzie zawierał potwierdzenie dostępu pracownika z datą, godziną otwarcia i pobrania pliku PDF z informacją PIT-11.

Czy spółka przekazując...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA