fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Usługi dotyczące praw własności intelektualnej w kosztach bez limitu

Księgowy
Księgowy
Adobe Stock
Czynności polegające na przygotowywaniu strategii w zakresie własności, rejestrowaniu patentów i innych praw ochronnych oraz prowadzeniu postępowań związanych z naruszeniami praw własności intelektualnej można ująć w kosztach uzyskania przychodu w pełnej wysokości.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 18 września 2020 r. (0111-KDIB2-1.4010.337.2020.1.BJ).

Spółka nabywa od podmiotu powiązanego usługi niematerialne dotyczące praw własności intelektualnej. Usługi te polegają na: przygotowywaniu strategii w zakresie własności, rejestrowaniu patentów i innych praw ochronnych, przygotowywaniu badań czystości patentowej i prowadzeniu postępowań związanych z naruszeniami praw własności intelektualnej przysługujących spółce. W związku z nabywaniem tych usług powstała wątpliwość, czy taki wydatek powinien podlegać ograniczeniom wynikającym z art. 15e ustawy o CIT dotyczącym limitowania niektórych usług niematerialnych. Dlatego też kluczowe jest aby potwierdzić z organem podatkowym jaki jest faktyczny charakter nabywanej usługi i czy wpada ona w katalog usług wymienionych w ustawie.

Czytaj także: Jak rozliczany jest transfer praw własności intelektualnej

Odpowiadając na wniosek złożon...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA