fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

CIT: ograniczanie zwolnienia jest wbrew celom ustawy o wspieraniu nowych inwestycji - wyrok WSA

Fotolia.com
Nowa inwestycja nie musi polegać tylko na założeniu nowego przedsiębiorstwa. Może być ona realizowana także w ramach przedsiębiorstwa istniejącego i polegać na np. zwiększeniu jego zdolności produkcyjnej w drodze modernizacji i rozbudowy już funkcjonujących środków trwałych.

Spór dotyczył spółki, która prowadzi działalność w branży stolarki okienno-drzwiowej, w ramach międzynarodowej grupy specjalizującej się w produkcji nowoczesnych, energooszczędnych systemów okien. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że zamierza zrealizować przedsięwzięcie inwestycyjne obejmujące rozbudowę i modernizację istniejącego zakładu. Spółka podkreśliła, że zamierza zrealizować inwestycję na całym terenie, na którym obecnie zlokalizowany jest jej zakład produkcyjny. Ponadto w związku z planowaną inwestycją rozważa wystąpienie z wnioskiem o wydanie decyzji o wsparciu, o której mowa w art. 13 ustawy 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji. Obecnie jednak nie posiada innych decyzji o wsparciu lub zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Podatniczka zapytała czy po uzyskaniu decyzji o wsparciu, w okresie jej obowiązywania, zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT będzie podlegał...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA