fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy do wspólnego przedsięwzięcia dwóch fryzjerek wystarczy jedna księga przychodów i rozchodów?

Adobe Stock
Przepisy nie dają prawa do korzystania z jednej ewidencji przez dwie osoby fizyczne prowadzące razem działalność gospodarczą. Każda z nich powinna więc we własnym zakresie ujmować przychody i koszty.

- Wraz z koleżanką prowadzę od 1 stycznia br. salon fryzjerski. Nie mamy popisanej umowy spółki, ale umowę o wspólnym przedsięwzięciu. Poza prowadzeniem tego salonu fryzjerskiego, ani ja, ani koleżanka nie prowadzimy żadnej innej działalności gospodarczej. Czy postąpiłyśmy prawidłowo zakładając jedną podatkową księgę przychodów i rozchodów? – pyta czytelniczka.

Osoby fizyczne, przedsiębiorstwa w spadku, spółki cywilne osób fizycznych, spółki cywilne osób fizycznych i przedsiębiorstwa w spadku, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, wykonujące działalność gospodarczą, są obowiązane prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów albo księgi rachunkowe, zgodnie z odrębnymi przepisami, w sposób zapewniający ustalenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i wysokości należnego podatku za rok podatkowy, w tym za okres sprawozdawczy, a także uwzględniać w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych informacje niezbędne ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA