fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe limity podatkowe w 2020 roku

AdobeStock
Aby przedsiębiorca mógł uzyskać status małego podatnika w zakresie podatków dochodowych oraz VAT, jego sprzedaż, wraz z kwotą VAT, jeśli jest podatnikiem VAT czynnym, z poprzedniego roku podatkowego nie może przekroczyć granicznych kwot wykazanych w ustawach podatkowych.

Małym podatnikiem jest podatnik podatku do towarów i usług o niewielkim rocznym obrocie, który nie przekracza określonych w ustawie limitów.

Zgodnie z art. 2 ust 25 ustawy o VAT, mały podatnik VAT to przedsiębiorca, którego wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym była równa lub mniejsza od równowartości kwoty 1,2 mln euro, a w przypadku przedsiębiorstwa maklerskiego, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi, gdy kwota prowizji albo innych rodzajów wynagrodzenia za wykonanie usługi w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła równowartości 45 tys. euro.

Czytaj także: Mały podatnik w PIT i CIT: nowe limity i stawki w 2020 r.

Podobne limity (wartość przychodu ze sprzedaży brutto nieprzekraczająca 1,2 mln euro) ustalone zostały dla małych podatników PIT i CIT (art. 5a pkt 20 ustawy PIT i art. 4a pkt 10 ustawy o CIT).

Przeliczenia wartości limitów na polski złoty, dokonuje się według średniego kursu euro ogłaszanego przez NBP, na pierwszy dzień robocz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA