fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

PIT: kto od 2021 roku może rozliczyć się ryczałtem

PIT
Adobe Stock
Prawnicy, księgowi, inżynierowie i tłumacze rozliczą się w uproszczony sposób. Do 2 mln euro wzrósł limit przychodów uprawniających do płacenia ryczałtu.

Z początkiem 2021 r. weszły w życie zmiany w ustawie o zryczałtowany podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, które zniosły wiele ograniczeń. Liczba przedsiębiorców uprawnionych do rozliczenia ryczałtem zwiększyła się nawet kilkakrotnie.

Szersze grono, zmieniona definicja

Po pierwsze, zwiększono grono uprawnionych. Dotychczas rozliczenie ryczałtowe mogli wybrać przedsiębiorcy, których przychody za poprzedni rok nie przekroczyły 250 tys. euro. Od 2021 r. limit został podniesiony aż ośmiokrotnie – do 2 mln euro.

Po drugie, zmieniła się definicja wolnych zawodów na potrzeby ryczałtu. Dotychczas rozliczenia ryczałtem były dostępne dla: lekarzy, lekarzy stomatologów, lekarzy weterynarii, techników dentystycznych, felczerów, położnych, pielęgniarek, tłumaczy oraz nauczycieli w zakresie świadczenia usług edukacyjnych polegających na udzielaniu lekcji na godziny.

Czytaj także:

Podatki 2021: ryczałt będzie mogło w...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA