fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy

Jaka stawka ryczałtu na usługi transportu pasażerskiego

123RF
Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu na rzecz zleceniodawcy usług krajowego transportu drogowego osób, samochodami osobowymi należącymi do zleceniodawcy (49.39.39.0. PKWiU 2008 oraz PKWiU 2016). Czy dla tych usług właściwa jest stawka ryczałtu ewidencjonowanego w wysokości 8,5 proc?

Tak. Przychody uzyskiwane przez przedsiębiorcę z pozarolniczej działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 49.39.39.0 – „Pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany", powinny być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5 proc., zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. b ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym (por. interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 23 października 2017 r., 0113-KDIPT2-1.4011.262.2017.2.MGR).

podstawa prawna: ustawa z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tekst jedn. DzU z 2017 r., poz. 2157 ze zm.)

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA