fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy

Termin na złożenie PIT za 2019 r. przedłużony do 31 maja

iStock by Getty
W tym roku PIT za 2019 rok możemy składać do końca maja. Ministerstwo Finansów przedłużyło termin rozliczeń ze względu na osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. Dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych), propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT. Można zajrzeć do swojego zeznania, zaakceptować je, zmienić lub odrzucić. Tylko w  tym ostatnim przypadku konieczne będzie samodzielne złożenie deklaracji rocznej. W przypadku braku jakiejkolwiek aktywności, przygotowane przez fiskusa zeznanie zostanie 30 kwietnia automatycznie uznane za zaakceptowane.   Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Czytaj też: Ulgi pozwolą zapłacić niższy PIT

Inaczej jest w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą. One  muszą samodzielnie wypełnić i przesłać zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja.

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie PIT-37 i PIT-38 trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA