fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pływanie

Pływak z Węgier zatrzymany w Korei Południowej. Podejrzany o molestowanie

AFP
Węgierski pływak Tamas Kenderesi, który startował w mistrzostwach świata w Korei Południowej, otrzymał zakaz opuszczania kraju po tym, jak został aresztowany za rzekome molestowanie seksualne

Koreańska policja prowadzi dochodzenie w sprawie oskarżeń pod adresem brązowego medalisty igrzysk olimpijskich, którzy został zatrzymany w związku z incydentem w nocnym klubie w Gwangju, około 330 kilometrów na południe od Seulu.

Węgrzy i Światowa Federacja Pływacka potwierdziły, że Węgier został zwolniony z aresztu i wrócił do wioski uczestników igrzysk. Nie będzie mógł wyjechać z Korei Południowej przez 10 dni.

"Węgierska federacja pływacka, we współpracy z pracownikami węgierskiej ambasady w Korei, dokłada wszelkich starań, aby wyjaśnić zarzuty stawiane Tamasowi Kenderesiemu" - przekazano w oświadczeniu.

"Podczas dochodzenia sportowiec ma prawo do domniemania niewinności, ale jeśli zostanie formalnie uznany za winnego, federacja będzie prowadziła dalsze działania" - ogłosiła federacja pływacka Węgier.

Lokalne media poinformowały, że brązowy medalista igrzysk w Rio zaprzecza stawianym mu zarzutom. 

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA